Київський політехнік, 2007, № 35
http://kpi.ua/735-4
Успіхи ліцеїстів
Мета навчальної діяльності Політехнічного ліцею спрямована на навчання обдарованих дітей та створення умов, необхідних для їх навчання та виховання. Ліцеїсти беруть активну участь у всеукраїнських олімпіадах, конкурсі-захисті науково-дослідних робіт Малої академії наук та інших освітньо-наукових заходах.
У 2006/2007 н. р. на всеукраїнських олімпіадах з базових дисциплін ліцей має 70 призових місць на районному етапі, 10 – на міському: І місце з фізики та ІІІ місце з математики отримав ліцеїст 10-го класу Олексій Ковтун (викладач фізики к.т.н. О.В.Довженко та викладач математики М.М.Пільтяй), ліцеїст 8-го класу Олександр Шейкін посів ІІ місце з математики та фізики (викладач математики О.В.Чорний та викладач фізики С.Ф.Терехова), Денис Греков з 11-го класу посів ІІ місце з біології (викладач М.Ф.Цепух).
На конкурсі-захисті науково-дослідних робіт Малої академії наук 32 ліцеїсти стали призерами І етапу, 13 ліцеїстів отримали призові місця на міському етапі. Денис Греков, ліцеїст 11-го класу, посів І місце в секції біології.
На Міжнародному конкурсі української мови ім. Петра Яцика 8 ліцеїстів отримали відзнаки на районному етапі. Перше місце посіли Дарина Ковальова, 3-й клас, гр. ПШ-41 (викладач Н.П.Кошелєва) та десятикласники Марія Боровик, гр. ХЕ-41, Юлія Тихоненко, гр. ФМ-42, Олексій Ковтун, гр. ФМ-41 (викладач Т.М.Тананай).
У березні 2007 року 83 ліцеїсти взяли участь у Міжнародному математичному конкурсі “Кенгуру”, 46 з них отримали відзнаки за відмінний результат, 25 мають добрий результат.
Ліцеїсти 11-го класу Олег Гордієнко і Єгор Перерва взяли участь у хімічній олімпіаді ім. С.Реформатського. Вони нагороджені дипломами ІІ і ІІІ ступеня відповідно і отримали запрошення вступити до КНУ ім. Т.Шевченка без іспитів. За участь у конкурсі на кращий “Бізнес-план” команда Політехнічного ліцею була відзначена дипломом.
У березні на базі Політехнічного ліцею було проведено Міжнародний науково-методичний семінар “Обдарованість у європейському просторі”. Одночасно відбулася математична олімпіада, в якій взяли участь учні старших класів спеціалізованого навчально-наукового центру ім. А.М.Колмогорова при МДУ ім. М.В.Ломоносова (Росія), школи землі Шлезвіг-Гольштейн (Німеччина) та ліцеїсти Політехнічного ліцею. А вже у травні на Колмогоровські читання в Росію була запрошена делегація Політехнічного ліцею.
Міжнародна шкільна наукова конференція “VII Колмогоровські читання” проходила з 5 по 8 травня 2007 року в м. Москва на базі спеціалізованого навчально-наукового центру – школи ім. А.М.Колмогорова при МДУ ім. М.В.Ломоносова. Політехнічний ліцей представляли призери міського конкурсу МАН “Дослідник” ліцеїсти 9-го класу Роман Кислий в секції “Фізика” з роботою на тему “Атомні годинники” (викладач к.т.н. О.В.Довженко), Поліна Обертишева в секції “Математика” з роботою на тему “Інверсії” (викладач Є.Я.Говоруха), Владислав Обламський в секції “Інформатика” з ігровою програмою “Кінні перегони” (викладач Л.В.Білошицька). За свої виступи вони були нагороджені дипломами учасників, а Роман Кислий отримав ще й відзнаку.
У сучасних умовах навчально-виховного процесу особливої ваги набуває позиція класного керівника, або педагога-організатора навчальних груп. Його педагогічна компетентність, психологічна культура, людські якості є важливими чинниками особистісного розвитку учнів.
Найкраще реалізувати завдання виховного процесу вдається класному керівнику 7-го класу гр. ПЛ-51/52 Г.В.Войтюк. Учні цього класу об’єднані навколо спільної справи, кожен учень виконує цікаву для нього роботу в рамках цієї справи, відчуває себе реалізованим, розкриваючи свої здібності.
Основною ланкою у виховній роботі є учнівське самоврядування “Партнер”. Головним проектом роботи ліцейного самоврядування є програма “Дружні. Активні. Цілеспрямовані”, яка реалізується протягом навчального року. За результатами 2006/2007 н. р. лідером стала гр. ПЛ-33, 8-й клас, друге місце посіла гр. ПЛ-31, третє – гр. ПЛ-21, 9-й клас.