http://kpi.ua/714-8

Політехнічний ліцей НТУУ «КПІ» – міжнародні контакти

714-814-15 березня на базі Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ» (ПЛ) було проведено математичну олімпіаду та Міжнародний науково-методичний семінар «Обдарованість у європейському просторі». Ініціатором проведення цього заходу виступив ПЛ НТУУ «КПІ».

У семінарі взяли участь представники спеціалізованого навчально-наукового центру ім. А.М.Колмогорова при Московському державному університеті ім. М.В.Ломоносова (Росія), Університету Любека (Німеччина) за інформаційної підтримки математичного журналу Спілки сприяння математиці в школах та університетах (Німеччина).

На семінарі виступили: проф. Валерій Васильович Вавілов, представник навчально-наукового центру ім. А.М.Колмогорова; проф. Юрген Престін, директор інституту математики Університету Любека (Німеччина); директор ПЛ НТУУ “КПІ” Ю.В.Киричков та ін. Доповідачі зазначали, що проблема обдарованості стає особливо актуальною в умовах глобалізації та пов’язаної з нею певної уніфікації освіти. Обговорювалися також питання соціальної адаптації; мотивації розвитку здібностей; створення особливих програм та методик; врахування психологічних особливостей обдарованої молоді та шляхи майбутнього співробітництва.

На форумі було узагальнено досвід, накопичений школами у сфері роботи з талановитою молоддю. У рамках цього проекту була проведена математична олімпіада, в якій взяли участь учні математичної школи ім. А.М.Колмогорова при МДУ (Росія); землі Шлезвіг-Гольштейн (Німеччина) та ліцеїсти Політехнічного ліцею. Переможці були нагороджені цінними подарунками. Спонсором проекту виступив АБ «Брокбізнесбанк».

Також відбулася зустріч проф. Ю.Престіна та директора ПЛ НТУУ “КПІ” Ю.В.Киричкова з проректором з міжнародних зв’язків С.І.Сидоренком, на якій обговорювались можливі шляхи співробітництва НТУУ «КПІ» та Університету Любека.

Наступним етапом проекту стануть Колмогоровські читання (5-8 травня 2007 року) у Росії та математична олімпіада з математики (листопад 2007 р.) у Німеччині, земля Шлезвіг-Гольштейн.

Учасникам семінару було запропоновано цікаву та насичену культурну програму. Вони ознайомилися з історичними та культурними пам‘ятками нашого міста, взяли участь у тренінгах, переглянули фільм про Політехнічний ліцей, познайомилися з історією та традиціями університету. Даний міжнародний проект є відкритим і може бути розширений за рахунок нових учасників.

Від admin_pl