Історія заснування
Політехнічний ліцей НТУУ “КПІ” м. Києва був створений у 1991 році при факультеті довузівської підготовки. Навчання було організоване з 9 класу, а перший набір складав 60 чоловік.
Структура
Згідно Статуту визначена така структура ліцею:
- 5-7 класи – спеціалізована школа з поглибленим вивченням математики та англійської мови;
- 8-11 класи – ліцей.
Навчання в Політехнічному ліцеї – це надзвичайна можливість змінити себе та знайти в собі ті якості, які раніше нікому не були помітні. Політехнічний ліцей – унікальний навчальний заклад, який обрав кардинально новий підхід у роботі з учнями: ставити ліцеїстів у такі умови, які будуть здатні розвивати в них інтелект, формувати загальнолюдську мораль, потребу постійно і активно вчитися. Ми вчимо учнів мислити та свідомо діяти, бути до себе вимогливим, дисциплінованим, відповідальним, комунікабельним. Ці якості необхідно мати, щоб легше пристосуватися до дорослого життя: виявити свої здібності та застосувати свої вміння на практиці.
Кадровий склад
В ліцеї працює (станом на 31 травня 2023 р.):
педагогічних працівників – 74
робітників, фахівців і спеціалістів – 34
Серед педагогічних працівників:
8 – кандидатів наук
56 – мають «Вищу кваліфікаційну категорію»
15 – звання «Учитель-методист»
31 – звання «Старший учитель»
5 – нагороджені знаком «Відмінник освіти України»
1 – «Заслужений учитель України»
1 – «Відмінник столичної освіти України»
9 – мають державні нагороди та відзнаки
Зв’язок з КПІ
Як структурний підрозділ НТУУ «КПІ» у підготовці своїх ліцеїстів дотримуємось вимог, які висуває університет до своїх абітурієнтів та студентів. На одній із сесій професорсько-викладацького складу було визначено, що навчальна робота має вдосконалюватися за наступними взаємопов’язаними складовими:
1. Фундаментальна фізико-математична освіта.
У ліцеї особлива увага приділяється фізико-математичній підготовці. На сьогоднішній день загальноприйнятим критерієм якості освіти випускників шкіл є результати ЗНО. З дня введення ЗНО ліцей входить до 10-ки кращих навчальних закладів за цим показником з математики та фізики, а якщо розглядати в кількісному значенні – то займаємо лідерські позиції.
2. Інтеграція навчання та наукових досліджень.
У ліцеї проводиться низка заходів з інтеграції навчання та наукових досліджень, формуються навички дослідника і експериментатора. Ліцей є колективним членом МАН, постійно бере участь у конкурсі ІнтелТехно, різних Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, щорічно проводяться учнівські конференції.
3. Вільне володіння англійською мовою, інформаційними технологіями.
Ліцей приділяє увагу вивченню англійської мови й інформаційним технологіям.У 2013 між ліцеєм та представниками Кембріджського університету підписаний меморандум про співпрацю. Меморандум відображає бажання сторін співпрацювати один з одним в різних потенційних проектах з предмету «Англійська мова». Також у 2013 році ліцей став членом Microsoft ІТ Academy.
Гуртки
Наші ліцеїсти беруть активну участь в різноманітних наукових та творчих конкурсах на рівні району, міста та країни. В ліцеї працюють наступні гуртки:
- військово-патріотичний гурток;
- наукові гуртки;
- предметні гуртки (математика, інформатика, англійська мова).
Розпорядок дня
Заняття в 5-11 класах проводяться переважно у формі пар та уроків і плануються таким чином, щоб раціонально розподілялося навантаження для учнів. Після уроків – додаткові заняття, робота в гуртках, семінари, репетиції тощо. Також Ліцеїсти вчаться організовувати власний час, планувати свою діяльність.
В ліцеї проводяться різноманітні виховні заходи, такі як: День ліцеїста, День української мови, День вишиванки, Дні самоврядування (під час яких, діти мають змогу відчути себе в ролі вчителя та провести цікаві уроки), Найкращий кулінар, Найрозумніший, Міс осінь, Міс та містер ПЛ, новорічні свята, свято Масляної та ін. Щорічно проводяться благодійні проекти «Подаруй хвилинку щастя», «Солдату на добру згадку» та «Новий рік без самотності». Ліцеїсти разом з батьками готують подарунки для дитячого будинку «Малютка». Під час свята Святого Миколая та свята Масляної в ліцеї проводиться Благодійний ярмарок «Ласкава гостина», під час якого діти продають солодощі, млинці та випічку. На виручені кошти з ярмарки купуються дитячі книжки для вихованців дитячого будинку «Малютка».
Предметна школа
Починаючи з 2011 року під час канікул ми проводимо виїзні Предметні школи. Під час роботи предметної школи діти мають змогу інтерактивно навчатися з таких дисциплін: математика, фізика, англійська мова. Також з дітьми проводяться тренінги на виявлення лідерських якостей, комунікативних вмінь, конфліктів та шляхів їх вирішення, спілкування, вивчення життєвих цінностей та соціальної різноманітності. Учасники відвідують екскурсії та заходи. Відбір дітей до предметних шкіл проводиться ретельно.
Post-scriptum
До кожного із дітей застосовується свій індивідуальний рецепт успіху. У Ліцеї цікаво, а коли цікаво – навчання іде легко, без нав’язувань, учні навіть не помічають часу й у них виникає усвідомлене бажання побільше охопити різні напрямки діяльності в ліцеї.