З метою пошуку й підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її до навчально-практичної діяльності з проблем енергоефективності та раціонального використання ресурсів 16-18 квітня 2024 року Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді спільно з громадською організацією «Екологічний клуб «Еремурус» за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України провели фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Енергія і середовище» під гаслом «Збережемо енергію – збережемо Планету!».
Всього надійшло 227 проєктів за 5 номінаціями (165 – учнівських та студентських робіт, 62 – педагогічних).
На підставі висновків журі визнано переможцями Всеукраїнського конкурсу молодіжних проєктів з енергозбереження «Енергія і середовище-2024» та нагороджено дипломами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України в номінації «Проєкт з енергозбереження, енергоефективності або поновлюваних джерел енергії» (ПДЕ) за І місце Рибачика Вячеслава з роботою «Автономне комбіноване джерело електроживлення інверторного типу» та Рибачика Іллю з роботою «Дослідження потенціалу піску як акумулятора енергії».
Науковий керівник: Козленко Олег Володимирович, завідувач лабораторії кріогенної техніки ФМФ КПІ імені Ігоря Сікорського, вчитель технологій Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ» м. Києва.