Подладчікова Тетяна

Тетяна Подладчікова навчалась на економічному профілі у ліцеї з 1995 року. Вона приймала участь і перемагала в учнівських олімпіадах з математики, фізики. У 1999 році Тетяна закінчила ліцей і отримала золоту медаль за особливі досягнення у навчанні. В цьому ж році Тетяна стала студенткою НТУУ «КПІ» («Інституту прикладного системного аналізу»). Тетяна захистила дисертацію (2008 рік) і працювала науковим співробітником у Навчально-науковому комплексі «Інститут прикладного системного аналізу» НТУУ «КПІ».

У 2009 році вона приймала участь в конференції European Space Weather Week і отримала нагороду за найкращу стендову доповідь.

З 2013 року кандидат технічних наук Тетяна Подладчікова працює науковим співробітником Сколківського інституту науки і технологій і космічного центру Сколтеху. Вона спеціалізується у галузі прогнозування космічної погоди для запобігання і пом’якшення аварій, пов’язаних з космічною діяльністю, та їх наслідків. Її основне завдання – виділення корисного сигналу з величезного потоку зашумлених експериментальних даних і пошук прихованих закономірностей для розуміння суті явищ, що спостерігаються. Тетяна є одним з авторів сервісів прогнозування космічної погоди: сонячної активності та геомагнітних бур.

23 листопада 2015 року в Остенді (Бельгія) на ХІІ Європейському тижні космічної погоди (European Space Weather Week) Тетяна Подладчікова була нагороджена Міжнародною медаллю імені Олександра Чижевського за участь у розробці сервісів по прогнозуванню сонячної активності (Королівська обсерваторія Бельгії, Брюсель), по прогнозуванню геомагнітних бур (Інститут Космічних Досліджень, РАН, Москва) та за роботи, виконані у Сколтесі по вивченню стану магнітосфери Землі.